27G2ZNE/BK
Super fast 27” FHD VA gaming monitor with refresh rate 240Hz, Adaptive Sync, low input lag and 1 ms MPRT to take your performance to the next level.
Unleash your potential
The AOC GAMING 27G2ZNE/BK meets the needs of both eSports, competitive gamers, and casual gamers as well. It offers a responsive 27” VA panel with FHD resolution, and super contrast ratio of 3000:1. Be the fastest in action with 240Hz refresh rate, Adaptive Sync, 1ms MPRT and low input lag.
  • Screen size (inch)
    27.0
    27 inch