CU34P3CV
Making Everyday Better.
AOC CU34P3CV är en 34" WOHD (3440 × 1440) böjd VA-skärm med en attraktiv ultratunn bågdesign på tre sidor som erbjuder en verkligt fördjupande visningsupplevelse. Denna modells breda QHD 21:9 bildförhållande utökar ditt synfält samtidigt som den ger en omslutande vy för en förbättrad filmupplevelse. Skärmen har en ljusstyrka på 300 nits och generösa 178/178° breda betraktningsvinklar, tillsammans med två inbyggda högtalare på 5W + 5W för att förbättra din dagliga produktivitet i dagens flexibla kontorsmiljö. Monitor CU34P3CV är redo att öka din produktivitet med USB-C som stöder strömförsörjning upp till 65W, dataöverföring och DP-alt-läge. Anslutningen för denna monitor förstärks med USB Hub och RJ-45. Med hållbarhet i åtanke, är en rad miljöcertifieringar, inklusive EPA, TCO och EPEAT, en del av denna monitor.
Display Port
HDMI
Flicker Free
Integrerad högtalare
USB Hub
1500R välvd
Ramlös design
100Hz oppfriskningsfrekvens
VA-panelen
Adaptive sync
Wide QHD (WQHD) upplösning
Höjdinställningsbar ställning
Specifikationer
- Ram typ (fram)3-sidig ramlös
- Högtalare
- Högtalarkraft5 W x 2
- Kensington-lås
- I/O define: Connectors on rear cabinetVertical insert
- Quick release function
- Stand screw specM4 x 12, w/ thumb screw
- VESA Mount screw SpecM4 x 10
- VESA Mount SupportYes
- Ram färg (fram)Svart
- Ram finish (fram)Strukturerad
- Skåpfärg (baksida)Svart
- Skåp finish (baksida)Strukturerad
- Vesa väggmontering100x100
- USB-C-anslutningsbarhetUSB-C 3.2 x 1 (DP alt mode, upstream, power delivery up to 65 W)
- USB-hubb
- USB-snabbladdningsuttag
- RJ451x 10M/100M/1G
- HDMIHDMI 2.0 x 1
- DisplayPortDisplayPort 1.4 x 1
- USB-generationUSB 3.2 (Gen 1)
- USB-typ nedströmuttag4 x USB-A
- Ljudutgång1x Audio out
- USB Type upstream1x USB-C (DP Alt Mode), USB-C PD:65W
- Skärmstorlek (tum)34.0
- Skärmstorlek (cm)86.36
- Platt / böjdVälvd
- Krökningsradie1500R
- Visa hårdhet3H
- PanelbehandlingAntiglare (AG)
- Pixelavstånd (mm)0.23175
- Punkter per tum110.0
- Panelupplösning3440x1440
- Bildförhållande21:9
- PaneltypVA
- BakgrundsbelysningstypWLED
- Max Uppdateringshastighet100 Hz
- Svarstid GtG4 ms
- Svarstid MPRT1 ms
- Statiskt kontrastförhållande3000:1
- Dynamiskt kontrastförhållande20M:1
- Betraktningsvinkel (CR10)178/178
- Displayfärger16,7 miljoner
- Ljusstyrka i nit300 cd/m²
- Panel Haze Value25%
- Picture enhancement
- Support 1:1 function
- Lokala dimningszonerGlobal Dimming
- Luta-5~20°
- Höjdjustering (mm)150mm
- Vridning180°
- EAN4038986110730
- Garantitid3 år
- MTBF (exklusive panel)70,000 timmar
- MTBF (inklusive panel)30,000 timmar
- OSD typeNormal
- Plug & Play CompatibilityYes, DDC/CI
- Operation SystemWindows 8.1/10/11, MacOS
- StrömförsörjningIntern
- Strömkälla100 - 240V 50/60Hz
- Strömförbrukning på (Energystar testmetod) i watt27.8
- Strömförbrukning viloläge i watt0.5
- Strömförbrukningen av i watt0.3
- EnergiklassG
- Power LED indicator (Operation)White
- Power LED indicator (Standby)Orange
- Power Switch
- Produktmått inkl. bas (BxHxD) mm808.34 x (482.44-611.03) x275.13mm
- Produktmått exkl. bas (BxHxD) mm808.34 × 367.45 × 104.7mm
- Förpackningsmått (BxHxD) mm1070(W) × 556(H) x 190(D) mm
- Bruttovikt inkl. förpackning (i kg)12.95
- Nettovikt exkl. förpackning (i kg)10.0
- Produkt utan stativ (kg)6.92
- CB
- CE
- TUV-GS-märke
- ISO 9241-307
- EAC
- FCC
- Energy starEnergy star 8
- ECMA Eco-deklaration
- Produktens koldioxidavtryck (PCF)
- WEEE
- Reach-kompatibel
- RohS-kompatibel
- HF
- PVC/BFR-fritt hus
- Kvicksilverfri
- Återvinningsbart förpackningsmaterial100 % återvinningsbar
- Återvunnen plast efter konsument85%
- Low Halogen
- Carton material printWater Print (Brown Carton)
- TCO-certifieradYes
- EPEATSilver
- Synkroniseringsteknik (VRR)Adaptive Sync
- Färgutrymme (sRGB) CIE 1931%121.5
- Färgutrymme (DCI-P3) CIE 1976%92.0