Q27G42XE
Optimer dit setup med vores Q27G42XE 27" QHD-gamingskærm
Fra1388.00DKK
Fås i 1 detailbutikker
KUN FOR DEN SANDE MODIGE
Q27G42XE har et hurtigt 27" QHD IPS-panel med 180 Hz opdateringshastighed og 1 ms GtG-reaktionstid, som giver dig skarpe og smukt glidende billeder. Med HDR10, G-Sync compatible og lav inputforsinkelse sikrer den pålidelig ydeevne. Et kampklart design, genanvendelig emballage og G-Menu-software gør denne skærm til en praktisk og miljøvenlig tilføjelse til ethvert gamingsetup.
  • Skærmstørrelse (tommer)
    27.0
    27 inch
  • Panelopløsning
    2560x1440
    2560x1440
  • Paneltype
    Fast IPS
    fast IPS panel
  • Responstid GtG
    1 ms
    1 ms response time
  • Sync-teknologi (VRR)
    Adaptive Sync
    adaptive sync
  • Opdag alle fordelene ved dette produkt
    Se alle specifikationer
QHD-opløsning
180Hz Refresh Rate
Konkurrencedygtigt og intenst spil kræver den bedste teknologi for at sikre forsinkelsesfri, jævnere spil. Denne AGON by AOC-skærm har en 180Hz opdateringshastighed, hvilket gør den 3x hurtigere end en standardskærm. En lavere billedhastighed kan få fjender til at se ud til at hoppe fra sted til sted på skærmen, hvilket gør dem meget svære at ramme. En billedhastighed på 180 Hz gendanner de kritiske manglende billeder tilbage på skærmen, og afslører fjendens bevægelser i ultrajævn bevægelse, så du nemmere kan målrette. Med denne AGON by AOC-gamingmonitor behøver du ikke tåle input-lag og screen tearing.
Fast IPS
Responstid på 1 ms GTG - Grå-til-grå
G-Sync Compatible
Lavt input-lag
Oplev spillet på sit bedste med HDR10
0.5ms MPRT - Moving Picture Response Time
E-sports skærmstativ
Genbrugsplast til miljøbevidste
GMENU
  • Rammetype (forside)
    3-sidet kantløst
  • Aftagelig stander
  • Højttalere
  • Højttalereffekt
    2 W x 2