Q27G42XE
Förbättra din installation med Q27G42XE 27" QHD Gaming Monitor
Från3499.00SEK
Finns i 1 butiker
FÖR DIG MED MOD OCH SPELSINNE
Q27G42XE har en 27" QHD Fast IPS-panel, 180Hz uppdateringsfrekvens och 1ms GtG-svarstid för skarpa och jämna bilder. Med HDR10, G-Sync compatible och låg ingångsfördröjning säkerställer den pålitlig prestanda. En design som är redo för kampstationer, återvinningsbar förpackning och G-Menu-mjukvara gör den här skärmen till ett praktiskt och miljövänligt tillägg till alla spelinställningar.
  • Skärmstorlek (tum)
    27.0
    27 inch
  • Panelupplösning
    2560x1440
    2560x1440
  • Paneltyp
    Fast IPS
    fast IPS panel
  • Svarstid GtG
    1 ms
    1 ms response time
  • Synkroniseringsteknik (VRR)
    Adaptive Sync
    adaptive sync
  • Upptäck alla fördelar som denna produkt har att erbjuda
    Visa alla specifikationer
QHD upplösning
180Hz Refresh Rate
Konkurrenskraftigt och intensivt spelande kräver den bästa tekniken för att säkerställa fördröjningsfritt, smidigare spel. Denna AGON by AOC-skärm har en uppdateringsfrekvens på 180 Hz, vilket gör den 3 gånger snabbare än en standardskärm. En lägre bildfrekvens kan få fiender att tyckas hoppa från punkt till punkt på skärmen, vilket gör dem mycket svåra att träffa mål. En bildfrekvens på 180 Hz återställer de kritiska saknade bilderna tillbaka till skärmen, och avslöjar fiendens rörelser i ultrasmidig rörelse, vilket gör att du lättare kan rikta in dig. Med denna AGON by AOC-spelmonitor behöver du inte stå ut med input-lag och screen tearing.
Fast IPS
1ms svarstid GTG - Grey-to-Grey
G-Sync Compatible
Låg inmatningsfördröjning
Upplev spelet på bästa sätt med HDR10
0.5ms MPRT - Responstid för rörlig bild
E-sport monitorställning
Återvunnen plast för miljömedvetna
GMENU
  • Ram typ (fram)
    3-sidig ramlös
  • Avtagbart stativ
  • Högtalare
  • Högtalarkraft
    2 W x 2