CU34P3CV
34 inch (86.36 cm) LCD MONITOR
Making Everyday Better.
The AOC CU34P3CV is a 34" WOHD (3440 × 1440) curved VA screen with an attractive three-sided ultrathin bezel design that offers truly immersive viewing. This model's Wide QHD 21:9 aspect ratio expands your field of vision while providing a wrap-around view for an enhanced cinematic experience. The panel features 300-nit brightness and generous 178/178° wide viewing angles, along with two built-in 5W + 5W speakers to enhance your daily productivity in today's Wxible office. Monitor CU34P3CV is ready to boost your productivity with USB-C supporting Power Delivery up to 65W, data transfer and DP-alt mode. Connectivity of this monitor is enhanced with USB Hub and RJ-45. Keeping sustainability in mind, an array of environmental certifications including EPA, TCO, and EPEAT complete this monitor.
  • Screen size (inch)
    34.0
    34 inch
  • Panel resolution
    3440x1440
  • Panel type
    VA
    VA
  • Response time GtG
    4 ms
    4 ms response time
  • Sync technology (VRR)
    Adaptive Sync
    adaptive sync
  • Zbuloni të gjitha përfitimet që ofron ky produkt
    Shiko të gjitha specifikimet
USB-C Docking
Display Port
HDMI
HDMI (High-Definition Multimedia Interface) is supported by the current gaming consoles, current GPUs, set-top boxes, supporting the HDCP digital content protection system. HDMI 1.3-1.4b versions support up to 144 Hz refresh rate@1080p and 75 Hz@1440p, while HDMI 2.0-2.0b versions support 240Hz@1080p, 144Hz@1440p and 60 Hz@2160p (4K).
Flicker Free
Speakers
USB Hub
1500R Curved
Frameless design
100Hz Refresh Rate
Equip yourself with twice the frame rate of other monitors and say goodbye to image stuttering and blurry motion. With a 100Hz refresh rate every frame is rendered sharply and in smooth succession, so you can line up your shots accurately and appreciate high speed races in all their glory.
VA Panel
Wide QHD (WQHD) Resolution
Height adjustable Stand
  • Bezel type (front)
    3-sided frameless
  • Speakers
  • Speaker power
    5 W x 2